Kalmar Sportcenter, tillika BMK Kvastens hemma-arena med 16 centralt belägna banor under ett gemensamt tak, står redo för en fantastisk badmintonfest den 6e till 7e maj.
-
-
Skapad: 26 FEB 2017 08:12
Tävlingen erbjuder nivå 3 spel i U11-U17, samt A, B och C-klass.
För besökare med övernattningsbehov erbjuds en mängd olika rabatterade boendemöjligheter. Dessutom står Kalmar äventyrsbad i direkt anslutning till tävlingen, redo att erbjuda ömmade muskler och stumma ben både rekreation och nöje.
Servering där det erbjuds varm lunch, fika och en mängd olika tilltugg kommer att finnas i hallen både lördag och söndag. Dessutom erbjuds strängningsservice under hela lördagen.
Hitta mer praktisk information, länkar och kontaktuppgifter på hemsidan här.
En utomordentlig möjlighet för en trevlig klubbresa, eller bara för att avsluta tävlingssäsongen mitt i den vackra sommarstaden Kalmar!
Länk till anmälan i TournamentPlanner för gästande klubbar.
Kvastenspelare anmäler sig till
i vanlig ordning
Väl mött i Kalmar Sportcenter 6-7 Maj!
Mvh
BMK Kvasten